O mně

Vystudovala jsem sociální práci na FF UK. Absolvovala jsem psychoterapeutický výcvik se zaměřením na arteterapii (sebezkušenostní, teoretickou, supervizní část) a mnoho kurzů v oblasti práce s dětmi, rodinou či náhradní rodinou. Jsem řádnou členkou České asociace pro psychoterapii a České arteterapeutické asociace. Vzděláním nejsem psycholog, ale terapeut. Nenabízím tedy psychologické vyšetření dítěte.

Kromě soukromé terapeutické praxe se věnuji chodu spolku Střešovický Oříšek (www.stresovickyorisek.cz), kde při aktivitách pro děti s rodiči načerpávám síly pro složitější témata v terapeutické práci. V letech 2005 - 2020 jsem pracovala v organizaci Letní dům (https://www.letnidum.cz) individuálně i skupinově s dětmi a mladými lidmi z dětských domovů a pěstounských rodin, v letech 2020 - 2022 v Centru rodinné terapie Horizont v Domě tří přání.

Vnímám, že mou silnou stránkou v odborné pomoci je schopnost navázat s dětmi vztah důvěry, naslouchat jim, být kreativní v tom, jak dětem porozumět a být jim oporou v těžkých chvílích. V osobním životě jsem normální, spokojená a leckdy chybující žena a máma. 

Všech rodičů a rodin, které vyhledají pomoc a podporu pro sebe a své děti si velice vážím. 

© 2018 Terapie Horáková. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!